SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DANIŞMANLIĞI

 

Sürdürülebilirlik Danışmanlığı

Günümüzde firmalar, gerçekleştirdikleri faaliyetler kapsamında yapılan iş ve işlemlerin, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yürütülmesine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda, yürüttükleri faaliyetler kapsamında, gerek hammadde kullanımı, gerekse enerji kaynaklarının verimli kullanımı konularında dengeli bir çalışma sistemine sahip olduklarını, "Sürdürülebilirlik Raporu" ile belgelendirmektedirler.

Sürdürülebilirlik Raporu Nedir?

Sürdürülebilirlik raporlandırması, sadece bir özel formata bağlı kalınmadan, üst paragrafta belirtildiği üzere, çevre ve insan sağlığı için optimum çalışma yöntemlerine göre faaliyet gerçekleştirildiğini belgeleyen raporlardır. Sürdürülebilirlik raporlarının formatı ve hazırlanış şekli, firmaların tercihine göre değişmektedir.

Kurumsal Sürdürülebilirlik Nedir?

Kurumsal sürdürülebilirlik, çevreci yaklaşımların küresel pazarda önemli bir hal alması sebebi ile günümüzde oldukça önemli bir konuma ulaşmıştır. Kurumsal sürdürülebilirlik kapsamında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile hazırlanan sürdülebilirlik raporları, firmaların potansiyelleri ve gelecek planları hakkında piyasaya gözlem şansı vermektedir.

Sürdürülebilirlik Raporları ile firmalar,

  • Çevresel konulardaki sorumluluklarını daha net bir şekilde anlayabilir,
  • Çevresel sorunların çözümü için atılması gereken adımları netleştirilebilir,
  • Mevcut risklerini kolaycı yöntemler ile belirleyebilir,
  • Belirlenen risklerin etkileyeceği paydaşların, çözüm süreçlerine katılımı en iyi şekilde yönetilebilir,
  • Risklerin, fırsata çevrilebilmesi için uygun araçlar geliştrebilirler.

TUSAY Mühendislik, Uzman kadromuz ile firma taleplerine göre; GRI onaylı Sürdürülebilirlik Raporlarının hazırlanması, Sürdürülebilirlik Komitesi ve dokümantasyonu oluşturma, Sürdürülebilirlik seviyelerinin belirlendiği Ecovadis başta olmak üzere ESG anketlerinden istenilen puanı almak için gerekli aksiyonların hazırlanması ve dokümantasyon sisteminin hazırlanmasında hizmet vermektedir. Konu ile ilgili sorularınız, görüş ve önerileriniz olması durumunda bizi arayabilirsiniz. Diğer iletişim kanallarımız için tıklayınız.
gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek amacı ile çerezleri kullanmaktadır. Bu web sitesini kullanarak Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.